Procedura zakupu

Krok 1 - Wybór samochodu

Wspólnie z klientem wyszukujemy odpowiedni pojazd z dostępnych aukcji. Współpraca odbywa się za pomocą kontaktu telefonicznego/mailowego, za pomocą mediów społecznościowych lub osobiście w naszych siedzibach w USA, w Witowie lub Wrocławiu. Naszym priorytetem jest zadowolenie klienta, dlatego dokładamy wszelkich starań aby potencjalnie nabyty pojazd spełniał wszelkie wymagania.

Krok 2 - Wpłata kaucji, umowa

Kolejnym krokiem po wyborze pojazdu jest podpisanie umowy między stronami oraz wpłata kaucji w wysokości 10% licytowanego pojazdu. Jest to niezbędne, ponieważ w przypadku wycofania się klienta po wylicytowaniu pojazdu i braku zapłaty za pojazd, dom aukcyjny pobierze z naszego depozytu karę finansową.

Krok 3 - Płatność

Po wygranej licytacji mamy dwa dni robocze na zapłatę pełnej kwoty licytacji oraz prowizji dla domu aukcyjnego.
W przypadku spóźnienia dom aukcyjny nalicza karę za każdy dzień zwłoki. Płatności należy dokonać na nasze konto firmowe w dolarach amerykańskich lub bezpośrednio do portalu aukcyjnego – decyzja należy do klienta i przelewa tak jak mu wygodniej.

Krok 4 - Transport do portu, fracht

Po zaksięgowaniu wpłaty, organizujemy odbiór pojazdu z placu domu aukcyjnego. Wybieramy najbliższy port, do którego transportujemy pojazd. Tam następuje załadunek do kontenera i pojazd rozpoczyna drogę morską do portu w Bremerhaven.

Krok 5 - Odprawa celna

Po przybyciu auta do portu w Europie, w imieniu klienta organizujemy opłaty celno-skarbowe. Po zakończeniu procedury celnej klient jest zobowiązany do przelewu należnej kwoty na nasze konto albo konto agencji celnej lub ustalamy płatność przy odbiorze pojazdu.

Krok 6 - Transport do klienta

Po zakończeniu procedury celnej, organizujemy transport do Polski, prosto pod wyznaczony adres. Jeżeli zdecydujemy się na płatność przy odbiorze, wówczas pod wskazanym adresem rozliczamy się z odprawy celnej oraz transportu.

Ważne odnośniki
Polityka prywatności
Regulamin serwisu
Zasady korzystania
Reklamacja usług

Główna siedziba firmy
2101 NW 141 St,
OPA LOCKA, FL 33054
+1 305 506 6879 – Michał
michal@fsautomiami.pl

Główny oddział w Polsce
Witów Kolonia 36B
97-330 Sulejów
+48 886 543 204 – Andrzej
andrzej@fsautomiami.pl

biuro@fsautomiami.pl

agencjacelna@fsautomiami.pl

 

Oddział Wrocław
+48 668 267 972 – Marcin
wroclaw@fsautomiami.pl

 

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.