+750

aut miesięcznie

+15 lat

doświadczenia w imporcie

-32,7%

średnio taniej niż w PL

Bez kosztownych niespodzianek!

Kupując samochód z USA przez niewykwalifikowanych pośredników ryzykujesz zakup "kota w worku", problemy przy rejestracji pojazdu w Polsce oraz widmo wielu niespodziewanych wydatków. Najczęstszym powodem zakupu "szrota" jest brak wiedzy, brak procesu weryfikacji pojazdu oraz zwyczajnie brak uprawnień.Importując samochód z FS Automiami zyskujesz pewność co do stanu technicznego pojazdu i kupujesz bez pośredników! 

Zajmujemy się całym procesem od A do Z włącznie z transportem w USA, odbiorem w naszej własnej agencji celnej w Bremerhaven (DE), transportem do Polski oraz naprawą! 😉

Posiadamy odpowiednie licencje, pozwalające na zakupy z możliwie najniższymi prowizjami!

→ współpracujemy z największymi domami aukcyjnymi w USA

→ każdy pojazd sprawdzamy w bazach CARFAX & Autocheck

→ mamy własny wieloetapowy proces weryfikacji pojazdów

→ pojazdy dostarczamy na terenie całej Europy

→ zajmujemy się naprawą samochodów

→ dostosowujemy pojazdy do norm UE

Opinie naszych klientów

Import z USA krok po kroku

Wiemy, że zależy Ci zakupie pojazdu w świetnej cenie, zachowując pełne bezpieczeństwo na każdym etapie importu. Żeby to zrobić potrzebujesz wsparcia bezpośredniego importera. 

No to jesteśmy! 😉

1. Wybór pojazdu

Wybierasz interesujący Cię samochód na jednym z ponad 15 portali aukcyjnych lub korzystasz z pomocy jednego z naszych agentów. Współpraca odbywa się za pomocą kontaktu telefonicznego lub online.

2. Wpłata kaucji i umowa

Podpisujemy umowę między stronami oraz pobieramy kaucję w wysokości 10% licytowanego pojazdu. Jest to niezbędne, ponieważ w przypadku wycofania się klienta po wylicytowaniu pojazdu i braku zapłaty za pojazd, dom aukcyjny pobierze z naszego depozytu karę finansową.

3. Płatność za pojazd

Po wygranej licytacji mamy dwa dni robocze na zapłatę pełnej kwoty licytacji oraz prowizji dla domu aukcyjnego. W przypadku spóźnienia dom aukcyjny nalicza karę za każdy dzień zwłoki. Płatności należy dokonać na nasze konto firmowe w dolarach amerykańskich lub bezpośrednio do portalu aukcyjnego – decyzja należy do klienta i przelewa tak jak mu wygodniej.

4. Transport do portu

Po zaksięgowaniu wpłaty, organizujemy odbiór pojazdu z placu domu aukcyjnego. Wybieramy najbliższy port, do którego transportujemy pojazd. Tam następuje załadunek do kontenera i pojazd rozpoczyna drogę morską do portu w Bremerhaven.

5. Odprawa celna

Po przybyciu auta do portu w Europie, w imieniu klienta organizujemy opłaty celno-skarbowe. Po zakończeniu procedury celnej klient jest zobowiązany do przelewu należnej kwoty na nasze konto lub ustalamy płatność przy odbiorze pojazdu.

6. Transport do klienta

Po zakończeniu procedury celnej, organizujemy transport do Polski, prosto pod wyznaczony adres. Jeżeli zdecydujemy się na płatność przy odbiorze, wówczas pod wskazanym adresem rozliczamy się z odprawy celnej oraz transportu.

Q: Jakie jest ryzyko - czy nie kupuję kota w worku?

Nie kupujesz kota tylko samochód więc nie ma stresu! :) Przed zakupem każde auto ma weryfikowaną historię aukcyjną, serwisową oraz rodzaj dokumentu własności, z którym jest sprzedawane tak aby klient mógł cieszyć się importem, a nie zamartwiać czy wszystko będzie dobrze.

Q: Czy naprawiacie pojazdy?

Tak, naprawiamy samochody "na gotowo" w naszym polskim warsztacie. Możesz przyjechać z tablicami po swój wymarzony samochód i wrócić nim na kołach do domu lub możemy dostarczyć auto pod wskazany adres.

Q: Ile to wszystko trwa?

Po podpisaniu umowy, znalezienie samochodu to kwestia kilka dni. Zdarzają się przypadki, że klient szuka bardzo "egzotycznego" egzemplarza - wówczas poszukiwania auta mogą się wydłużyć. Jednak w 99% przypadków od momentu podpisania umowy, do dostarczenia pojazdu pod Twój dom potrzebujemy około 8-10 tygodni.

Q: Jak mogę wybrać auto?

Wyszukiwaniem zajmujemy się my. Na aukcjach sprzedawane są różne pojazdy i nie wszystkie są warte zainteresowania. Dzięki naszemu doświadczeniu potrafimy szybko je odrzucić. Jeśli chcesz uczestniczyć w procesie wyszukiwania pojazdu, nie ma problemu :) Przed przystąpieniem do licytacji każdy pojazd jest sprawdzany pod kątem wad prawnych i historii pojazdu.

Q: Jak wygląda cały proces?

Zaczynamy od określenia jakiego pojazdu i w jakim budżecie szukamy oraz Twoich wymagań takich jak kolor, wyposażenie, silnik. Jak tylko znajdziemy odpowiedni pojazd wysyłamy go do akceptacji. Jeśli zdecydujesz się na licytację danego pojazdu podpisujemy umowę i pobieramy depozyt. Po wygranej aukcji i wpłacie za pojazd zalecany jest transport do wskazanego portu. Jak tylko pojazd zostanie załadowany do kontenera otrzymujesz link do jego śledzenia. Gdy statek dopłynie do Bremerhaven kontener zostanie rozładowany. Następnie pojazd przejdzie odprawę celną i wyruszy w drogę pod wskazany adres.

Q: Potrzebuję konta w USD?

Tak, konto walutowe będzie niezbędne. Należności za samochód i transport w USA rozliczane są w USD. Należności za opłaty celne uiszczane są w Euro. Jeśli nie posiadasz konta walutowego to odezwij się do nas - przyjrzymy się sprawie i wspólnie znajdziemy rozwiązanie!

Q: Jakie są etapy płatności?

Depozyt jest wpłacany w momencie podjęcia decyzji o udziale w licytacji danego pojazdu. Jeśli go nie wygramy i nie będziesz chciał dalej szukać depozyt wróci na Twoje konto w przeciągu 3 dni roboczych od wydania dyspozycji zwrotu. Na opłatę za samochód są dwa dni robocze od wygranej aukcji. Przelew powinien zostać nadany w trybie ekspres z opcją obciążeń OUR.  Na opłatę za należności celne w Bremerhaven są dwa dni robocze od momentu otrzymania rachunku.

Q: Kiedy otrzymam dokumenty pojazdu?

Dokumenty potrzebne do rejestracji zawsze wydajemy razem z pojazdem. Wszystkie pozostałe dokumenty otrzymasz na maila.

.